HABER

Balkonda Hayat Var...

Ticaret hayatında yarım asrı geride bırakan Diva firması, 15 yıldır sürdürdüğü yapı projeleriyle İzmir’de yüzlerce aileyi ev sahibi yaptı.

İzmir’de, uzun yıllar başarılı bir tekstil ve ihracat firması olarak faaliyetlerini sürdüren Diva, 2000’li yılların başlarında tekstildeki daralma ve kurların düşmesiyle inşaat sektörüne girdi. Diva İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Terzi: “Yıllar içinde tümüyle inşaata yöneldik ve hızla kurumsallaştık. Diva Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım olarak, projelerimizi bu doğrultuda ilerletiyoruz.” dedi.

"Aileleri önemsiyoruz."

Hedef kitlelerinin aileler olduğunu ve ailelere yönelik sürdürülebilir yaşam alanları yaptıklarını belirten Terzi: “2010 yılından beri Bornova, Bayraklı bölgesindeyiz. Daha öncesinde Gaziemir ve Buca bölgelerinde yüzlerce aileyi ev sahibi yaptık. Ticari kaygılardan dolayı küçük konutlar geliştirmek yerine aile değerlerini ön plana çıkarmak istiyoruz. Bu sebeple de her ailenin kendine göre uygun büyüklükte bulabileceği daireler yapıyoruz. Goldiva Güney ve Kuzey projelerimizde bölgenin ilk ebeveyn banyolu 2+1 dairelerini biz yaptık. Biz bunu aslında bir gereklilik olarak yapmıştık. İlk olalım gayesi taşımadık ancak gördük ki daha önce böyle bir şey yapılmamış.” dedi.

Geniş balkonlu daireler

Aile endeksli çalıştıkları için son projelerine Goldiva Familya ismini verdiklerini söyleyen Terzi: “Yaklaşık 250 Milyon TL yatırım değerine sahip olan Goldiva Familya, 329 daire, 15 cadde dükkan ve 1 restaurant katıyla beraber, bir kısmını kamusal park alanlarının oluşturduğu yaklaşık 28 bin metrekarelik bir alanda kurulu. Dairelerimizde 2+1 ve 3+1 çoğunlukta. Ailenin alım gücüne endeksli ve büyük metrekarede 1+1 dairelerimiz de var. 1+1 lerimiz ortalama 86 metrekare. Ayrıca dairelerde ailelerin rahatça oturabileceği geniş balkonlar var.” diye konuştu.


Site, 12 bin 800 metrekarelik büyüklüğe sahip peyzaj ve sosyal alanlarıyla bulunduğu bölgede ilk olma özelliği taşıyor. Ailedeki her bireyin kullanımına imkân sağlayacak tarzda aktivite ve sosyal alanlar mevcut.

Kaynak: 07.04.2018  - Milliyet

E-Bülten

Diva’daki son gelişmelerden
haberdar olun.